Odyssé glass fra Hadeland
Odyssé glass fra Hadeland er en serie glass designet av en av Norges fremste eksperter på vin og design. Serien inkluderer rødvinsglass, hvitvinsglass, cognacglass, ølglass og champagneglass.
Hvert glass er nøye utformet for å fremheve drikkevarens egenskaper. For eksempel har cognacglasset den kjente ballongformen som tillater svinging av cognacen, mens champagneglasset har en smal tulipanform som lar boblene stige opp.
Odyssé rødvinsglass
Odyssé hvitvinsglass
Hvitvinsglasets mer oppreiste form holder vinen kjøligere lenger og bevarer den friske syrligheten som kjennetegner gode hvite viner. Den smale åpningen samler aromaen og sender den direkte mot nesen. Passer til alt fra en frisk Riesling til en fyldig Chardonnay.
Odyssé cognacglass
Odyssé ølglass – 50 cl
Odyssé champagneglass
Den smale tulipanformen holder boblene samlet lenger enn i en tradisjonell champagneskål, og konsentrerer aromaen mot nesen. Et godt champagneglass løfter opplevelsen av både champagne, prosecco og cava – og Odyssé-varianten gjør det med Hadelands karakteristiske eleganse.
Om Odyssé-serien fra Hadeland Glassverk
Odyssé er en av Hadeland Glassverk's mest fullstendige glassserier, med glass for alle typer drikke ved bordet – rødvin, hvitvin, champagne, cognac og øl. Serien er designet med fokus på funksjon og eleganse, og glassene har en tidløs form som passer like godt til hverdagsbruk som til festbord. Hadeland Glassverk, som holder til på Jevnaker i Innlandet, har produsert glass i Norge siden 1762 og er ett av landets eldste industribedrifter.